Idag skulle vi välkomna Håkan Hellström och Ebbot Lundbergs GAIS till Skarsjövallen.

”Makrillarna” är inte bara en klassisk klubb i svensk fotboll utan också en speciell motståndare för LSK. Nu får vi vänta med att välkomna de grönsvarta till Skarsjövallen – till en match som brukar locka stora publikskaror från både Göteborg och Bohuslän. I makrillmatchen vill vi såklart inte ha torsk! ????

– Men du kan bidra med en värdefullt slant i en tuff tid!

LSK är tacksamma för allt stöd, så swisha gärna för en eller flera distansbiljetter (50 kr/st).

Swisha 50 kr per biljett till 123 502 42 78

Tillsammans fyller vi Skarsjövallen – på distans!

Under tiden vi väntar på matcherna mot GAIS så kan vi drömma oss tillbaka till gamla möten. En speciell match spelades på Skarsjövallen 2015, där Aleksandar Kitic avgjorde på övertid. Målet i sig är kanske inget att hänga i granen – det är däremot känslorna och glädjen som följer målet:

Läs mer

Sprinting motions

Varje vecka får vi ta del av kunskaper från vår officiella rehabiliteringspartner Webster Body Therapy i serien Webster Weekly. Denna vecka

Höjdpunkter från matchen mellan GIF Sundsvall och LSK som slutade 3-2 (0-2).Höjdpunkterna presenteras av TurboShop Sweden FOTO: TV4

Tung vändning i Sundsvall

Ljungskile SK såg länge ut att gå mot tre mycket viktiga poäng på NP3 Arena. Grönvitt hade en tvåmålsledning efter en