Under höstlovet så väntar nya äventyr för nio av våra 16-åringar. De har nämligen blivit uttagna till matchläger i Halmstad.

Bohusläns FF har tagit ut trupperna till matchlägret i Halmstad 1-3 november. Från våra lag finns representation på både pojk- och flicksidan, där totat nio spelare har blivit uttagna. Förutom ett klassiskt läger tillsammans så får BFF:s distriktslag möta andra distriktslag. Under lägret väntar två matcher mot andra distriktslag och en gemensam träning.

De uttagna spelarna från våra lag är följande:
P07: Edvin Daläng, Hampus Torge, Ludvig Jagdell, Mattias Bilén, Noel Hermansson och Samuel Högblom.
F07: Nathalie Gustafsson, Ella Andersson Källqvist och Lisa Henriksson.

Vi önskar samtliga spelare ett stort lycka till och hoppas att uttagningen sporrar både de själva, men även alla andra spelare i ungdomslagen att fortsätta utvecklas vidare!

???? Trupperna som är uttagna hittar ni här


Läs mer

Efter en intensiv period i Superettan väntar på torsdag en annan uppgift för LSK. Klockan 19.00 ställs grönvitt mot Herrestads AIF

Det finns slitstarka ledare och funktionärer i föreningssverige. Och så finns det sådana som är mer eller mindre outslitliga, och som

Sprinting motions

Varje vecka får vi ta del av kunskaper från vår officiella rehabiliteringspartner Webster Body Therapy i serien Webster Weekly. Denna vecka