Andreas Sjöberg och Kristina Geers på Skarsjövallen.

Idag fick LSK:s ordförande Kristina Geers ta emot ett bidrag till föreningen från Sparbanksstiftelsen Väst, företrädd av Andreas Sjöberg, företagschef för Swedbank Bohuslän Syd.

Ett värdefullt stöd till verksamheten och också ett bevis på att Sparbanksstiftelsen tycker att vi gör ett bra jobb.

Motiveringen löd:
Stöttning för att rekrytera och behålla ledare för Ljungskile Dam- och flicklag samt för stötta yngre ledare för att utveckla träningen för barn och ungdomar.

LSK är väldigt stolta över att ta emot bidraget och vill även rikta ett stort tack till Sparbanksstiftelsen för bidraget!

Läs mer

På onsdag väntar kvartsfinal i DM när LSK reser till Rösvallen i Åmål för möte med IF Viken. Hemmalaget spelar till

Truppbygget är i full gång och LSK kan idag med stor glädje meddela att William Nilsson har förlängt sitt avtal med

Höjdpunkter från matchen mellan IFK Värnamo och LSK som slutade 2-3 (0-1). Höjdpunkterna presenteras av TurboShop Sweden FOTO: TV4