Nu startar Grohed/LSK:s ungdomsverksamhet igång fotboll för flickor och pojkar födda 2020. Vi bjuder in till två prova-på-tillfällen där barnen får testa på lekfull fotbollsträning ute på konstgräsplanerna.

Vi söker engagerade föräldrar som vill vara med och leda gruppen – en rolig chans att vara delaktig från första spark!

📍 Träningstillfällen:

  • Söndag 18 maj kl. 11:30 – Skarsjövallen konstgräs

  • Söndag 25 maj kl. 11:30 – Grohedsvallen konstgräs

Barnen får prova på upp till tre gånger innan anmälan krävs. Ta med kläder för uteträning och varmt välkommen ut på planen!

📞 Vid frågor, kontakta Pontus Gustafsson (073-0931921) eller Helena Svernlind (070-5620535).


Läs mer

Under söndagen spelade herrlaget mot Sandvikens IF. En match som slutade med seger, 2-1 (2-0). Nu kan ni få ta del

Höjdpunkter från matchen mellan LSK och Sandvikens IF som slutade 2-1 (2-0). Höjdpunkterna presenteras av TurboShop Sweden FOTO: TV4

Ljungskile SK fortsätter att bygga vidare på den fina formen i Superettan. På ett sommarskönt Skarsjövallen, med en fotbollsplan i toppklass,