Visa det här inlägget på Instagram

 

Ett inlägg delat av David Johannesson (@johannesson19)


Årets julkalender går vidare och denna gång minns vi tillbaka till när den tidigare LSK-anfallaren, David Johannesson, visade hur det kan gå när det blir en miss i kommunikationen.

I augusti 2014 så fick eventuella besökare en udda syn från Rimnershallen. Ett gäng grabbar tränade där i en udda träningsutstyrsel. Bakgrunden var att träningskläderna uteblev men fystränaren Johnny Drottz krävde ändå att laget tränade. Det innebar att spelarna fick ta det de hade för att genomföra träningspasset.

På bilden ser vi från vänster, uppifrån:
Alex Horwath, Hannes Stiller, David Johannesson, Steven Old, Jakob Olsson och Niclas Andersén.
James Sinclair, Robin Iglicár och Markus Gustafsson.
Aleksandar Kitic och Peiman Eliassi.


TIDIGARE LUCKOR I JULKALENDERN:
⭐️ LUCKA 15
⭐️ LUCKA 14
⭐️ LUCKA 13
⭐️ LUCKA 12
⭐️ LUCKA 11
⭐️ LUCKA 10
⭐️ LUCKA 9
⭐️ LUCKA 8
⭐️ LUCKA 7
⭐️ LUCKA 6
⭐️ LUCKA 5
⭐️ LUCKA 4
⭐️ LUCKA 3
⭐️ LUCKA 2
⭐️ LUCKA 1


Läs mer

Sprinting motions

Varje vecka får vi ta del av kunskaper från vår officiella rehabiliteringspartner Webster Body Therapy i serien Webster Weekly. Denna vecka

Höjdpunkter från matchen mellan GIF Sundsvall och LSK som slutade 3-2 (0-2).Höjdpunkterna presenteras av TurboShop Sweden FOTO: TV4

Tung vändning i Sundsvall

Ljungskile SK såg länge ut att gå mot tre mycket viktiga poäng på NP3 Arena. Grönvitt hade en tvåmålsledning efter en